SAM_7031UNESCO Latvijas Nacionālā komisija un izglītības uzņēmums ,,Lielvārds” un ,,Lielvārds IT” rīkoja konkursu ,,Darini kalendāru”, aicinot jauniešus veidot vizuālo noformējumu nākamā gada kalendāram. Šoreiz konkursa tēma veltīta Raiņa un Aspazijas 150. gadadienai, kas tiks atzīmēta 2015.gadā un iekļauta  svinamo dienu sarakstā. Konkursa mērķis ir ieinteresēt jauniešus pētīt Raiņa un Aspazijas daiļradi un biogrāfiju, meklējot interesantus faktus un mācoties tos radoši interpretēt. Rezultāti mūsu dalībniekiem izrādījās pārsteidzoši veiksmīgi!

Attēlā skolotāja Dale Oškalne un konkursa dalībnieki – Ivans Kalējs un Dārta Ušacaka.

Vairāk foto no pasākuma LNB

9.c klases skolnieks Ivans Kalējs savā veidotajā infografikā parādīja Raiņa dzīves un darba vietas Latvijā un pasaulē, grafiski attēlojot tās kartē, kā arī procentuāli izskaitļojot un veidojot grafiku, atspoguļojot cik gadus Rainis dzīvoja katrā no savām dzīves vietām.

6.c klases skolniece Dārta Ušacka veidoja infografikas darbu par Raiņa un Aspazijas sarakstītajiem literārajiem darbiem un atspoguļoja apkopoto informāciju pa gadiem, veidojot telpisku diagrammas modeli, kurš vēlāk tika fotografēts un izmantots infogrammas tālākā izveidē. Arī Dārtas, tāpat kā Ivana, veidotais darbs piedalījās konkursā interneta vietnē darini.lv.

Pēc darbu aizsūtīšanas komisijai izvērtēšanai, notika balsošana, kuras gaitā tika atlasīti 13.darbi kalendāra izveidei.  13.janvārī visi dalībnieki tika aicināti uz Latvijas Nacionālo bibliotēku, kur uzvarētāji tika apbalvoti.

Rezultāti mūsu dalībniekiem izrādījās pārsteidzoši veiksmīgi! Ivana Kalēja darbs tika izmantots kalendāra oktobra mēneša noformējumā, bet Dārtas Ušackas veikums ieguva galveno balvu interneta balsojumā un godpilno darba izmantošanu vāka noformējumā! Papildus šīm balvām Dārtas un Ivana darbi tika augstu novērtēti arī no konkursa organizētājiem – LNB, Unesco, Lielvārda, Infogr.am. 40 dalībnieku konkurencē tieši Ivana darbam tika piešķirtas LNB un Infogr.am simpātiju balvas, bet Dārtas darbs izpelnījās Lielvārda un arī dizainera Edgara Zvirgzdiņa īpašās simpātijas.