SAM_2465Maija vidū Iecavas internātpamatskolas komanda, kuras sastāvā bija skolas direktore Aija Semjonova, projekta „CE” koordinatore Inga Čipena, skolotājs Jānis Siugalis, datorspeciālists Jēkabs Klīdzējs, grāmatvede Arnita Kauķe un trīs 6.c klases skolēni, devās pārstāvēt skolu projekta mobilitātē Itālijā.
Lai dotos uz Itāliju, skolēniem Undīnei Čeksterei, Martai Vilcēnai un Oļegam Kovaļovam nācās veikt projekta mūsu skolas darba grupas noteiktos konkursa uzdevumus un piedalīties individuālās atlases pārrunās. Pirms brauciena skolēni gatavoja projekta izvirzītos šīs mobilitātes uzdevumus – veica aptauju par velosipēdu kopšanu, apkopoja datus un veidoja prezentācijas par to, kā pareizi jārūpējas par savu velosipēdu. Vēl kāds projekta uzdevums bija veicams, intervējot kādu aktīvu riteņbraucēju sievieti, par kuru arī bija veidojama prezentācija. Savus darbus mūsu skolēni paveica godam un, svešvalodā runājot, lieliski aizstāvēja plašās publikas priekšā Itālijā, Puglia provinces Taranto pilsētas Talsano priekšpilsētas Leonardo Sciascia vārdā nosauktajā skolā.
Sciascia skolā skolēni mācās tikai līdz 6.klasei, no kuriem lielākajiem arī todien notika valsts pārbaudes darbi. Tāpēc, mūs sagaidošie bērni ir mazi sākumskolēni, kuri, jautri lēkājot, dzied itāļu dziesmu par velobraucējiem. Skola ir grezni izrotāta ar visuresošiem plakātiem, zīmējumiem un citiem darbiem par projekta tēmām. Mums par godu sagatavotas izstādes, kurās vērojami daudzveidīgi skolēnu darbi.
Tradicionāli tiek organizēta projekta galvenā sporta aktivitāte – velobrauciens skolēniem, kas aizved dalībniekus līdz Itālijas jūrai. Sportiski aktīva ir arī folkloras deju dejošana, kurā piedalās visi mobilitātes dalībnieki.
Projekta koordinatori pulcējas apspriedē, lai vienotos par projektā plānoto uzdevumu izpildi.
Skolēni tiek uzņemti sirsnīgās ģimenēs, kur gādīgi vecāki četras naktis par viņiem rūpējas kā par savas ģimenes locekļiem.
Kultūras programmā ir iespēja apciemot Taranto pilsētu, ievērojamu Aragoniešu pili, Leporano cietoksni, Martas muzeju, kurā uzzinām par lielo grieķu kultūras ietekmi uz šo reģionu un dodamies arī uz Alberobello… kas ir Alberobello? Tā ir apkaime, kur visas mājas izskatās pēc mazām pilīm, jo katrai telpai mājā ir savs atsevišķs konusveida jumts – nu gluži kā pasaku namiņiem. Noslēguma vakarā ir iespēja izbraukt ar kuģīti, apskatot Taranto pilsētu no jūras puses un tad piedalīties noslēguma ballītē, kur tiek pasniegti sertifikāti par dalību mobilitātē.
Projekta tikšanās laikā skolēni atkal gūst jaunus draugus, ar kuriem turpmāk iespēja komunicēt svešvalodā un veidot sociālas iemaņas. Iegūtā pieredze ir nesalīdzināma un nenovērtējama.

Fotogalerija – Talsano skola1

Fotogalerija – Talsano skola 2

Fotogalerija – jaunie draugi